Категории

Fender G-5 VG Stratocaster

Fender G-5 VG Stratocaster

Fender G-5 VG Stratocaster – це поєднання класичної простоти Fender Stratocaster та сучасних технологій моделювання Roland.

Гітару Fender Stratocaster часто називають бестселером серед гітар усіх часів, адже її класична форма та унікальний звук посіли особливе місце у музичній історії. Цікаво, що сам Leo Fender ніколи не вмів грати на гітарі, але немає жодних сумнівів у тому, що його гітари мали значний вплив на музичні стилі rock, pop, blues та country.

З 1954 року гітари під назвою «Strat» пройшли через ряд змін, моделей, виробничих циклів та вдосконалень, але базовий концепт завжди залишається незмінним - це комфортна, стильна форма деки та характерний звук, який ні з чим не сплутаєш. Проте, протягом останніх 60 років, розвивалися різні музичні жанри і навряд чи будь-яка  одна  гітара змогла б охопити усі їх. Fender визнав це ще в 1997 році та придумав першу у світі гібридну електрогітару під назвою VG Stratocaster (також відому, як V-Guitar). Вона отримала поєднання класичної простоти Fender Stratocaster та особливої технології моделювання Roland.

Найновіша версія серії V-Guitar Fender G-5 VG Stratocaster - це унікальний інструмент, що збирається на мексиканській фабриці Fender. Він виглядає, сприймається  та звучить, як справжній Fender Standard Stratocaster. При цьому V-Guitar використовує неймовірну технологію: G-5 має 120 змодельованих комбінацій звуку, включаючи Stratocaster, Telecaster, акустичні інструменти та має різні налаштування.

Пропонуються дві версії Fender G-5 VG Stratocaster – чорного кольору з кленовим грифом та 3-колірний «сонячний спалах», що має накладку на грифі з червоного дерева.

Усі комбінації легко вибираються за допомогою трьох перемикачів «Tuning Knob», «Mode Knob» та «Selector Switch».

Ручка «Tuning Knob» дозволяє вибирати стрій з нижче наведених:

 • N: Стандартний стрій
 • D: Понижена струна D
 • G: Стрій G
 • d: D модальний (DADGAD)
 • B: Баритон
 • 12: Стрій 12- струнної гітари

Ручка «Mode Knob» працює в парі з 5-позиційним перемикачем звукознімачів (як наведено у таблиці):

 • N: Стандартний стрій (немодельований режим).

При виборі цього положення Fender G-5 діє, реагує та звучить, як звичайний Stratocaster

 • S: Модельований Stratocaster

Навіщо моделювати звучання Stratocaster, якщо він і без цього є таким? По-перше, модельований Strat виключає фон, що  дуже зручно під час живих виступів. Більше того, у музиканта з’являється можливість використовувати модельовану гітару у поєднанні з альтернативними налаштуваннями строю, тобто мати звучання баритонового Strat, 12- струнного Strat або просто використовувати налаштування з пониженою струною D.

 • T: Модельований Telecaster

Цей режим – ніщо інше, як моделювання звуку Telecaster, а додаткові 3 позиції 5-позиційного перемикача працюють точно так, як звичайний Telecaster. Однак, інші дві позиції дають звучання зовсім нового типу звукознімачів – насичений широкодіапазонний сингл.

 • H: Модельовані хамбакери

Цей режим емулює Les Paul, а середні 3 позиції 5-позиційного перемикача працюють точно так, як звичайний Gibson Les Paul – звукознімач «lead», комбінація та ритмовий звукознімач.

Проте, інші дві позиції мають повністю нові звуки модельованих звукознімачів, a «Bright» - яскравий хамбакер. Традиційні хамбакери мають «великий», «грубий» звук, але їх недолік полягає в тому, що їм не вистачає високих частот. Налаштування на віртуальний звукознімач «Bright» на Fender G-5 компенсує цей недолік, забезпечуючи зовсім нове звучання.

 • A: Модельована акустична гітара

Вибираючи положення на літері «A» (Акустика), можна отримати 5 різних звуків, кожен з яких має ревербератор:

  • Jazz Guitar (Джазова гітара)
  • Sitar (Сітар)
  • Nylon String (Нейлонові струни)
  • Steel String Acoustic #1 (Акустика №1)
  • Steel String Acoustic #2 (Акустика «2) (Добро/Резонаторна гітара)

У цьому відео Steve Stevens демонструє звуки гітари Fender G-5 VG Stratocaster.

Ось декілька демонстрацій з ресурсу SoundCloud.

У цьому відео Pete Thorn проводить повну демонстрацію гітари Roland/Fender VG Stratocaster.

(По матеріалам статті Марк Сміс)